Collega Angela komt in actie voor de voedselbank
Geplaatst op 5 december 2011 door Harrie ArendsenVorig jaar steunde Harrie Arendsen onder leiding van collega Angela voor het eerst de voedselbank. En ook dit jaar rond kerst begint Angela met hulp van haar collega's een inzamelactie. Ook u kunt uw bijdrage leveren aan dit initiatief.
Vorig jaar rond deze tijd ontving ik een brief van de basisschool uit ons dorp. Er werd door de leerlingen een inzameling gehouden ten behoeve van de voedselbank. In eerste instantie kwam de brief terecht bij het oud papier in de kelder. Maar in diezelfde kelder had ik ook diverse blikken staan met soep, ragout enz. Toen dacht ik, je kunt wachten tot die blikken de houdbaarheidsdatum hebben bereikt of zelfs ver hebben overschreden of je geeft het aan de Voedselbank.
THT
Gooit u zelf wel eens een pak rijst, een blik soep, een fles cola of een pak chips weg, omdat de houdbaarheidsdatum (THT) is verstreken? De meeste producten kunt u veelal maanden of zelfs jaren na het verstrijken van die datum nog gewoon, en zonder risico er ziek van te worden, eten.
Één miljoen mensen in Armoede
Met die gedachte heb ik diezelfde brief ook aan mijn collega's van Volvo dealer Harrie Arendsen gemaild met de vraag of ze ook even in hun kelder wilden kijken. Want helaas is het zo dat in Nederland bijna 1 miljoen mensen in armoede leven. Iedereen kan in een situatie terecht komen waar men niet om heeft gevraagd. Zoals het verliezen van je baan of door gezondheidsproblemen in de WIA terecht komen. Dit initiatief was vorig jaar een groot succes! En om het dit jaar nog succesvoller te laten worden, kwamen we op het idee om onze relaties hiervan op de hoogte te brengen, zodat zij ook de mogelijkheid hebben om samen met ons een vriendelijk gebaar te maken naar de minder bedeelde mensen onder ons, zodat iedereen een fijne kerst heeft.

Hoe kunt u de voedselbank helpen
Heeft u levensmiddelen of misschien kerstartikelen (kaarsen, kandelaars enz.), die u eventueel aan de voedselbank beschikbaar zou willen stellen, dan kunt u deze vóór 17 december a.s. bij onze vestigingen Doetinchem, Ruurlo en Zevenaar inleveren. Dan zorgen wij ervoor dat het op de juiste plek terecht komt. Ook namens mijn collega's willen wij u alvast vriendelijk bedanken en wensen wij u een gezellig kerstfeest toe !
Met vriendelijke groet,
Angela Straatsma
Administratief medewerkster
Harrie Arendsen Zevenaar




